Miért szeretünk csókolózni?

Egy kisebb csók két-három kalóriát éget el, egy szenvedélyesebb ötöt. Egy átlagos ember az egész élete során 20 000 percet csókolózik.

Viszont miért kedveljük ennyire? A válasz egyszerű, egy csók nem csupán a csókról szól. Azt még a legjobb kutatók sem tudják megmondani pontosan, hogy a tevékenység honnan ered – valószínűleg az ősi ösztönökre vezethető vissza – viszont azt biztosan tudják, hogy a csók fontos szerepet játszik már a partner kiválasztásakor. Az első néhány csóknál partnerünknek átadjuk a fontos kémia információkat, illetve határozunk, hogy hosszú távú kapcsolat lehet-e ebből. Ha a másik fél nem ügyes, akkor nagy valószínűséggel elrúgta a pöttyöst.



Ha valakinek nincs elég gyakorlata, ötletet meríthet márciusi cikkünkből, ahol mi is írtunk arról a nagy népszerűségre szert tevő videóról, ahol ismeretlen embereket kértek fel, hogy csókolózzanak.

 

A nők a csók intenzitását és gyakoriságát arra használják, hogy levonják a következtetést arról, hogy mennyire férfi igazán a velük szemben álló jelölt. A férfiak viszont vágykeltést szeretnének vele elérni. A nyálban találhatóak olyan hormonok is (pl. tesztoszteron), ami a másik fél számára szintén vágykeltő hatású – így lesz könnyebben ágyba csábítható a választottunk.

Természetesen a szájhigiénia a belépőszint a csókhoz, ennek hiányában ez a csodálatos dolog meghiúsul. (Valószínűleg a prostituáltak is ezért mellőzik a csókot, illetve azért is, hogy ne alakuljon ki vonzódás a partner iránt.) Továbbá a csók információt közöl az egészségről, illetve arról, hogy alkalmas-e szülőnek a másik fél.
VÉLEMÉNYED VAN? OSZD MEG VELÜNK: