Hogyan mutatkozzunk be egy társkereső oldalon?
A társkeresés nem egyszerű ügy, még úgy sem, hogy a tárkereső oldalak jelentősen leegyszerűsítik a folyamatot. Számos nehézséggel szembesülhet az, aki a nagy Ő-t online keresi. Talán a legnagyobb dilemmát az okozza, hogy mit tegyünk, ha rátalálunk az esélyes jelölt profiljára. Milyen legyen a bemutatkozó levél?
A terjedelem
Az első dilemma a levél terjedelme. Sűrítsünk bele néhány sorba egy lényegre törő üzenetet vagy öntsük ki a lelkünket egy kisebb regényben? Nos, a megoldás itt is a józan középút.
Általános szabály, hogy a bemutatkozó levél terjedelme attól függ, hogy mennyire részletes az adatlapod. Ha ott részletesen írtál magadról, akkor a levélben már nem kell, hiszen a kiszemelt partner tud tájékozódni onnan. Ha viszont az adatlapodon szűkszavúbban nyilatkoztál, érdemes néhány plusz információt belecsempészni a levélbe.
Ebben az esetben sem kell azonban kisregényt írni, ugyanis a gyakorlat azt mutatja, hogy az emberek nem szeretnek hosszú, összefüggő szövegeket olvasni a monitorról, így ez a gyakorlat természetesen igaz az online társkeresőkre is.
A stílus
A másik dilemma, hogy milyen stílusban íródjon a levél. Itt is van néhány általános irányelv, mint például az, hogy lehetőleg nem legyen helyesírási hiba a szövegben, illetve valamennyire választékos stílusban íródjon, a túl sok szleng és beszélt nyelvi fordulat írásban ellenszenvet válthat ki.
Ezen túl azonban teljesen személyiségfüggő, hogy ki milyen stílust választ, viszont a gyakorlat azt mutatja, hogy érdemes olyan stílusban írni, amilyenek a való életben is vagyunk, hiszen a társkeresőn való levelezést, chatelést jó esetben randi követi, ahol úgyis lelepleződik, ha addig szerepet játszottunk.
Épp ezért, aki lazább stílusú, az írjon nyugodtan ilyen stílusban, használjon szlenget, ami viszont az életben is választékosabb, az nyugodtan megcélozhatja az irodalmi stílust.
VÉLEMÉNYED VAN? OSZD MEG VELÜNK: