Így kerüld el, hogy az agyára menj a másiknak egy kapcsolat elején

A bennünket körülvevő technológiai változásoknak köszönhetően alapvetően megváltoztak az ismerkedési és kapcsolattartási szokásaink. Régebben nem létezett SMS, vagy Skype, illetve elektronikus üzenet küldési lehetőség; csak egy tollal rendelkeztünk, egy papírral és egy címmel.


Mára viszont szinte bármilyen formában el tudjuk érni szívünk választottját. A telefonálástól kezdve az SMS-en át a chatig, minden lehetőség adott. És akkor még meg sem említettük a videóhívásokat, vagy fényképeket.



Ma már nem kell a szülőktől engedélyt kérni, ha el akarjuk hívni választottunkat egy randira, online is “intézhetjük az egészet”. A személyes találkozás hiányában viszont sokszor felmerülnek olyan problémák is, hogy nem igazán azt kapjuk, amire vártunk.


De erről majd egy másik cikkben, most azt vesszük górcső alá, hogy milyen apróbb hibákat érdemes elkerülni a kapcsolattartás útján, ha minden áron elszeretnénk érni életünk párját.


1. Túl gyakran, túl hamar


Egy új kapcsolatban természetesen érdeklődünk a másik iránt, hogy mit csinál, hol van. Mi is sokat mesélünk arról, hogy mi történt velünk, mit csinálunk épp. Azonban ha ezt a nap 24 órájában tesszük, jobb ha lelassítunk.


Azzal, hogy minden egyes lépésünket közöljük, hogy “most ébredtem fel, most ittam meg a kávét, most éppen dumálok egy haverommal”, könnyen megszüntethetjük az érdeklődést irányunkba. Hiszen úgyis mindent leírunk, minek kérdezni bármit is? Vagy gondolj csak bele: melyik ismerősöd érdekel jobban? Aki azt is kiírja Facebookra, hogy hány liter vízben fürdik meg, vagy az, akivel már régebb óta nem beszéltél.


2. Ha élőben teljesen máshogy reagálsz dolgokra, mint virtuálisan


Ha nem tudod kifejezni az érzéseid és ez miatt néha kellemetlen helyzetbe is kerülsz. Erre figyelj oda.


3. Detektívet játszol


Ha mondjuk párod közli, hogy találkozni fog néhány ismerősével, akkor a legrosszabb ha elkezdesz ilyeneket kérdezgetni tőle, hogy hányan lesztek, meddig leszel ott, csak lányok lesznek, milyen haverjaiddal találkozol? Ez fordított esetben is kiábrándító tud lenni. Nem vagy szülő, nem vagy a felügyelője tehát em az a cél, hogy kordában tartsd!Ha ezeket a pontokat figyelembe veszed és próbálod elkerülni őket, nem fogsz a partnered agyára menni és jó eséllyel egy hosszú kapcsolattal nézhetsz szembe.


4. Túl sok szelfi


Gondolj csak bele, te is megunod ha valakiről egy nap 300 képet látsz, Legyen az egy celeb mondjuk, vagy csak egy ismerősöd. Különben is, minek küldenél neki napi 1000 képet magadról, ha találkozhattok is. Nem jobb az úgy, ha közös képeket csináltok, mint magadról küldözgetni?


5. Túl sok az információ


Ha valami érdekes történt veled, akkor ne öt oldalon keresztül taglald a legapróbb részletességig, hogy mi volt. A kevesebb néha több. Vagy ha úgy érzed, hogy ezt az információd muszáj közölnöd kedveseddel, akkor ne a küldés gombot használd, hanem a hívást.


6. Tartalmas üzenetet küldj


Teljesen felesleges partnered telefonját csipogtatni szmájlikkal, vagy puszikkal. Akkor inkább már rövid és találó, vagy vicces dolgot küldj neki. Aminek van jelentése is, nem csak egy mosoly.



7. A bókolás teljes hiánya


Ha már egyszer veszi a fáradságot, hogy mondjuk csinál egy képet magáról, vagy csak készít valamit és arról csinál egy képet csak neked, aztán elküldi, akkor illik azért rá reagálni. Egy kis dicséret soha nem árt és kellemetlen helyzetbe sem kerülsz miatta.


8. Ne vitatkozz SMS-ben


Soha! De tényleg! Gondolj bele, ha az automatikus javítás miatt valami nem úgy lett elküldve, ahogy te szeretnéd és nem veszed észre és emiatt vitatkozol, abból megint csak kellemetlenséget okozol magadnak. Meg amúgy is, nem SMS-ben kell megbeszélni a nézeteltéréseiteket.


VÉLEMÉNYED VAN? OSZD MEG VELÜNK: